Modny styl skandynawski

W ostatnim czasie styl skandynawski zrobił się na tyle popularny, że pojawia się nie tylko w nowych budowlach czy nawet lokalach gastronomicznych, ale również w domach, które po wielu latach przechodzą zasłużoną metamorfozę. Styl ten jest bardzo przyjemny, bliski naturze oraz człowiekowi, a także bardzo prosty do zastosowania w swoim mieszkaniu. Najważniejsza w jego przypadku jest harmonia i dobre samopoczucie domowników.

Jakie kolory dominują?

Styl skandynawski to przede wszystkim odcienie bieli, świetnie nadające się do zastosowania w małych mieszkaniach.  Jasne barwy sprawiają, że postrzegana przez nas przestrzeń wydaje się , większa.  Drugim kolorem, jaki często jest stosowany, jest szarość i jej odcienie. Jeśli komuś przeszkadza tego typu monotonia, może ją przełamać elementami w kolorze granatowym czy kolorem drewna.

Najważniejsze elementy

Skandynawski styl pozostaje zawsze blisko natury, dlatego głównym składnikiem wszystkich elementów jest naturalne drewno w różnych odsłonach. Świetnie sprawdzą się drewniane stoły oraz krzesła, drewniane wyposażenie kuchni, np. regały na zastawę stołową.

Jakie dodatki pasują do takiego wnętrza?

Wnętrza skandynawskie bardzo lubią naturalne dodatki, związane z naturą. Kuchnię można ozdobić pękami ziół u pułapu lub obrazkami wykonanymi ręcznie z drewna i na przykład kawałków koronkowej firanki czy plecionki zrobionej na szydełku. Doskonałą ozdobą, szczególnie do sypialni, będą naturalne skóry, na przykład owcze.

2 Replies to “Modny styl skandynawski”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *