Mieszkanie w wiejskim stylu

Mieszkańcy miast bardzo często zwyczajnie tęsknią za spokojem, jaki można znaleźć na sielskich obszarach wsi. Właśnie ta atmosfera i ten klimat jest dzisiaj inspiracją dla wielu mieszkań oraz ich aranżacji. Do wyposażenia i udekorowana wykorzystywane są w zasadzie wszystkie dostępne motywy, związane znaczeniowo z wsią.

Kuchnia, jakiej nie miał nikt

Podróż po wiejskich włościach można zacząć w zasadzie już od kuchni, gdzie świetnie sprawdzi się jasna powierzchnia ścian z fototapetą przedstawiającą łany zboża. Do tego koniecznie trzeba postawić na masywny, drewniany stół, może nieco niestandardowy, ale bardzo przytulny i zbliżający domowników do tego klimatu. Zamiast krzeseł można postawić drewniane ławy. Na stole koniecznie trzeba położyć lniany obrus oraz wazon z ogromnym bukietem kwiatów.

Najlepsza sypialnia pod słońcem

Bardzo wdzięcznym miejscem do przenoszenia tego stylu jest sypialnia. W sypialni spokojnie możemy postawić solidne łóżko w drewnianej oprawie, możemy postawić obok niego drewnianą, tradycyjną skrzynię posagową, niewielki drewniany stolik. Możemy pokusić się o ozdoby wykonane na przykład z suchych, powykręcanych drewnianych gałęzi. Na podłodze sprawdzą się dobrze dywany wykonane ze skór zwierzęcych, na przykład owczych. Tutaj również możemy na ścianach zainstalować ciekawe elementy, albo postawić na dekoracje w postaci tapety imitującej elementy przyrody i natury ożywionej lub wielkoformatowy, płócienny obraz o tematyce wiejskiej lub krajobrazowej.

2 Replies to “Mieszkanie w wiejskim stylu”

  1. Witek

    Moim zdaniem nie można przenieść całej wsi do domu, ale kilka elementów z całej tej listy sam bym chętnie zastosował w swoim domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *