Jakie kolory wybierać do mieszkania?

Wybór kolorów to jedna z pierwszych i podstawowych rzeczy, za jakie bierzemy się podczas urządzania mieszkania. Kolory, na jakie się decydujemy, zawsze powinny w pełni odpowiadać naszym upodobaniom, w innym przypadku będziemy się w takim wnętrzu po prostu źle czuć. Każde pomieszczenie może być w ten sposób podkreślone oraz wyróżnione; jest bazą do całego naszego umeblowania. Warto również pamiętać, że małe mieszkania powinny być malowane na jasne kolory, które optycznie zwiększają przestrzeń.

Na jakie kolory powinno się decydować?

Chociaż nikt nie określił sztywnych zasad ani reguł, to jednak niektóre z nich lepiej wyglądają w takich, a nie innych pomieszczeniach. Zawsze najwięcej możliwości daje nam salon, który jako miejsce reprezentatywne rządzi się własnymi prawami. Tutaj najlepiej będzie wyeksponować dodatkowe elementy, jak okładzina kamienna czy ceglana lub tapety, dzięki którym przestrzeń salonu nabierze zupełnie innego charakteru. Jeśli ktoś jest zwolennikiem intensywnych, mocnych barw, to właśnie to miejsce jest odpowiednim, żeby je zastosować.

Jakie kolory będą odpowiednie do sypialni?

W sypialni powinniśmy stosować bardziej stonowane barwy, najlepsze będą biele, beże, odcienie jasnego różu – wszystko to, co daje wytchnienie i nie angażuje wzroku. Ma to być miejsce spokojne, przeznaczone do nabierania sił, więc im więcej w tym miejscu naturalnych kolorów, tym lepiej dla nas i naszego samopoczucia. Dobrym kolorystycznym towarzyszem będzie naturalne drewno.

2 Replies to “Jakie kolory wybierać do mieszkania?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *