Jak stosować obrazy w mieszkaniach?

Odpowiednia dekoracja to bardzo ważny element wyposażenia każdego domu. Nie może być ich zbyt dużo, powinny być również dopasowane do mebli oraz motywu przewodniego. W nowoczesnych mieszkaniach niestety nie ma miejsca na składowanie wszystkich bibelotów, które dostaliśmy w swoim życiu.  Zdecydowanie jedną z najlepszych ozdób, jakie mamy do dyspozycji i które są w stanie w szybkim tempie zmienić diametralnie wystrój naszego mieszkania, są właśnie obrazy.

Zindywidualizowane ozdoby

Płócienne obrazy mogą być dzisiaj wykonane z dowolnej grafiki, nawet ze zdjęć. Jeśli ktoś planuje wykonanie sypialni w takim sentymentalnym stylu, to zdjęcia ślubne przerobione na sporych rozmiarów obrazy będą najlepszą możliwą ozdobą i jednocześnie interesującą pamiątką. Takie bardzo osobiste obrazy świetnie sprawdzą się też w przedpokoju – każda wchodząca do naszego mieszkania osoba będzie miała wrażenie, że wchodzi do bardzo przyjemnego, rodzinnego miejsca. Tutaj zamiast dużych płócien lepiej sprawdzą się jasne ramki ze zdjęciami na przykład z wakacji.

Obrazy do salonu

W salonach doskonale sprawdzą się obrazy sporych rozmiarów, będące jednocześnie kolorystycznym kontrapunktem, który rozświetli wnętrze i wprowadzi do niego ciekawy element. Warto w takich miejscach zastosować obrazy związane z przyrodą – lasy, łąki, drzewa – będzie doskonałym podkreśleniem harmonii mieszkania i przyrody, szczególnie w przestrzeniach, w których zastosowana została spora ilość drewna lub drewnianych elementów.

2 Replies to “Jak stosować obrazy w mieszkaniach?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *